Структура системи GPS моніторингу транспорту – модульна. Це дозволяє підібрати для Замовника найбільш оптимальне рішення та укомплектувати систему „під конкретне завдання”, досягти за рахунок цього зменшення ціни і підвищення продуктивності системи.

Система GPS моніторингу транспорту складається із бортового обладнання (GPS трекера, GPS/GSM антени), різних датчиків, диспетчерського та серверного програмного забезпечення.

Як працює система GPS моніторингу транспорту?

На транспортний засіб монтується бортове обладнання – GPS трекер, що приймає сигнали від супутників Системи глобального позиціонування (Global Positioning System) та на основі отриманої інформації обчислює своє місцезнаходження, швидкість і напрям руху.

GPS трекер також зчитує дані з усіх датчиків та пристроїв, які підключені до нього. У транспортний засіб можливо вмонтувати датчики палива, датчики рівня рідини, температури, вологості, датчики підрахунку пасажирів, датчики відкриття дверей вантажних відсіків транспорту, обладнання ідентифікації водіїв, обладнання ідентифікації причіпного чи навісного устаткування тощо. Зібрані дані кодуються та передаються по каналах мобільного зв’язку на телематичний сервер, де вони обробляються, зберігаються і пересилаються через Інтернет на комп’ютер диспетчера/користувача. Диспетчерські робочі місця можуть бути об’єднані в глобальну або локальну мережу.

У диспетчерському програмному забезпеченні у режимі реального часу („on-line”) відображаються місцезнаходження транспортного засобу, швидкість і напрям руху, фіксуються зупинки, перетин контрольних зон, дані датчиків тощо.

Вся інформація відображається в зручному для сприйняття вигляді: у формі графіків, таблиць, треків на електронних картах.

Дані системи GPS моніторингу транспорту зберігаються необмежений час і у будь-який момент можна сформувати звіт про пробіг, час роботи, простої, перетин заданих районів, швидкісні режими, заправки і зливи, споживання палива, підрахунок пасажирів, спрацьовування та дані датчиків, робочий час водіїв тощо.

Приклади скріншотів програми GPS моніторингу транспорту

Дані з системи супутникового моніторингу транспорту можуть експортуватися і використовуватися в системах обліку і управління підприємством (Транспортна логістика, 1С: Підприємство та ін.). Відкрита архітектура, масштабованість, гнучкість системи GPS моніторингу транспорту дозволяють інтегрувати її в інші системи підприємства, вирішувати складні і нестандартні завдання, будувати систему під вимоги Замовника.